32. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

29.12.2009 Celý región

HK Poprad - MHC Martin 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. A. Kroták (Šechný, Jasečko), 39. Klouda (Škovira, Fabian) - 26. P. Klepáč (Uram, M. Beran), 35. Uram (P. Klepáč, Jabrocký), rozhodujúci sam. nájazd Klepáč
Vylúčení: 5:7 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Rudý - Brath, Zvrškovec
2776 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Jelínek, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, V. Žemba - Mašlonka, P. Svitana, Igor Majeský
Martin: Križan - Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka, Brcko, L. Matejka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš - Škumát, Themár, Važan

Popradskí diváci, hladní po hokeji, prišli na tento zápas v hojnom počte. Úvod asi poznačili sviatky, ale po vylúčení domáceho Jasečka v 2. minúte sa už naplno rozbehol hokej a boj o štvrté tabuľkové miesto. Po ďalšom domácom oslabení nasledovali tri presilovky, avšak bez výsledku. V úvodnej tretine diváci videli skvelé zákroky oboch brankárov a aj vďaka nim ostalo skóre na oboch stranách bez gólov. Po prvej prestávke hráči oboch celkov zvýšili bojovnosť a hra mala rýchly spád. V 26 minúte nechala obrana domácich Klepáčovi a Uramovi pred bránkou veľa priestoru a prvý z nich strelil úvodný gól zápasu. V 33. minúte pri vlastnom oslabení dvakrát unikla dvojica Popradčanov a po druhom úniku strelil Kroták prvý gól domácich. O chvíľu na to však pri ďalšej martinskej presilovke Uram znova prehodil výhybku skóre a upravil na 1:2. Minútu pred klaksónom v druhej tretine Klouda za asistencie Škoviru upravil skóre na 2:2. Treti diel zápasu priniesol síce bojovný hokej, ale bez gólového efektu. Keďže do konca riadneho hracieho času sa nerozhodlo a nerozhodlo sa ani v predĺžení nasledovali nájazdy. Martinskí hráči Klepáč a Markovič nájazdy premenili a tým si Martin vezie s Popradu dva body.

Vladimír Klinga, tréner Popradu: "Po dvojtýždňovej pauze sme videli veľmi kvalitný hokej. Hráčom nechýbali útočné akcie. V riadnom hracom čase sa zrodila spravodlivá remíza, penalty, to už je o šťastí. A tie sme nezvládli. V tréningu sa venujeme aj tejto činnosti, no žiaľ zápasová realita je iná. Zo začiatku bol Martin aktívnejší, ale do zápasu sme sa potom vrátili. Pre oko diváka to bol pekný zápas, žiaľ s nešťastným koncom pre nás. Chcem poukázať na dobré výkony oboch brankárov. "
Juraj Jakubík, asistent trénera Martina: "Môžem poďakovať hráčom za príkladný prístup a za hru, ktorú predviedli obe družstvá. Videli sme vynikajúci hokej. Vyhrať mohol jeden alebo druhý. Nášmu družstvu ďakujem aj za chorého trénera Gregora, ktorý nastavil celý tento herný systém. "

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. V. Novák (Cibuľa), 36. Kumstát (Mikula, Cibuľa), 54. Cibuľa (Mikula, Kumstát) - 26. Lušňák (R. Školiak, Hranáč), 40. D. Pašek (Zálešák, Hranáč), 50. T. Višňovský (R. Školiak), rozhodujúci sam. nájazd Kutálek
Vylúčení: 5:5 na 2 min
rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay
1980 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt - Hučko, Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, M. Varga, T. Devečka, Kršňák - M. Bartánus, J. Halaj, Kropáč - Mikula, Cibuľa, V. Novák - Roháč, Kuric, Tomášek - Ďurný, Durdiak, M. Oravec
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Škápik - Štepán, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák

HC'05 Banská Bystrica - HC K-Cero Nitra 5:4 (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0) po predĺžení
Góly: 11. Kútny (M. Vojtek), 17. Vantroba (M. Dian, Kútny), 17. Češík (Paľov), 30. Tománek (Miroslav Hlinka), 65. Frühauf (Češík) - 1. T. Chrenko (S. Saliji, Podstavek), 39. Ďurák (T. Chrenko, S. Saliji), 53. S. Saliji (Vlk, Ďurák), 54. T. Chrenko (König, Ďurák)
Vylúčení: 12:8 na 2 min, navyše Miroslav Hlinka na 2 min + DKZ za bitku + 10 min za zhodenie rukavíc - Podstavek na 10 min + DKZ za nešport. správanie, M. Kováčik 2 min + DKZ za bitku
presilovky: 1:3
rozhodovali: Lokšík - Novák, Orolin
3050 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Vizváry, Vantroba, Paľov, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora
Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Kováčik, Šátek, - Gráčik, M. Slovák, Čaládi - Uhnák, M. Štefanka, Kmeč, od 41. min bez Šáteka, Čaládiho, Uhnáka a Nováka

HK Noves okná Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Gól: 18. L. Jurík (Smotrila, Harabin), 25. M. Školiak (Vartovník, Gurčík), 36. Smotrila (S. Pavličko, Ďaloga) - 21. Vala (Koložváry)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Pleva (Žilina) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: Lauff - Bednár, Snášel
2071 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Čintala - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Macejka, L. Jurík, Vartovník - Lemešani, Prokop, Suja - Leskovjanský, Heizer, Farkašovský
Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Horák, Rúfus, Turoň, Hriňa, Krčula, Škuta - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Spilar, Pleva, V. Nemec - Hájnik, Hreus, M. Kokavec - Škoda, Koložváry, Vala